17 May

Kartlı Geçiş Sistemi

Kartlı Geçiş Sistemi

Okuyucu sistemler arasında yer alan kartlı geçiş sistemi; plazalar, kurumlar, kuruluşlar, işletmeler, fabrikalar ve daha pek çok alanda tercih edilen önemli bir devam kontrol sistemidir. Giriş çıkışları kolay hale getirmek, maaş hesaplamalarını sorunsuz yapmak, manuel uğraşları ortaya çıkarmamak gibi çok etkin avantajları bulunmaktadır. Personel Devam Kontrol Sistemleri arasında en popülerlerden bir tanesidir. Kuruma daha resmi bir hava kattığı açıktır. Peki, bu sistem genel olarak nasıl işler?

Kartlı Geçiş Sistemi Nedir?

İşyeri, fabrika veya plaza gibi personel sayısının fazla olduğu çalışma alanlarında, personellere tanımlanan kartların okutulması ile giriş ve çıkışların yapılabilmesini sağlayan bir sistemdir. Bu sistemle personele bir kart tanımlanır. Kart elektronik olarak personelin gerekli kişisel bilgilerini barındırır. Aynı zamanda bu tür kartlar Mifare ve Proximity olarak tanımlanmaktadır.

Personel çalıştığı kuruma ya da kuruluşa geldiğinde kendisi için tanımlanmış kartı sisteme okutur ve giriş yapar. Sonrasında işten çıkarken kartı tekrar sisteme okutur ve bu şekilde giriş çıkış kontrolleri sağlanır. Bununla beraber kartlı geçiş sistemlerinin üç ana türünden bahsetmek mümkündür.

Standalone Kartlı Geçiş Sistemi

Online ya da offline sistemine göre farklı oluşu ile dikkat çeker. Kendi hafızası bulunur ve tüm verileri bu hafızada tutar. Farklı bir cihazdan online ya da offline olarak ulaşım sağlanamadığı için, gün sonunda hafızasındaki verilerin alınması ve sistemin ertesi gün için hazırlanması gerekir.

Offline Kartlı Geçiş Sistemi

Verilere anlık olarak ulaşım sağlanamasa da, belirli aralıklara sistem üzerinden verilere ulaşıp, gerekli olarak kontroller sağlanabilir. Bununla beraber kayıt defterleri tutulduğu için farklı cihazlar üzerinden dilediğiniz zaman bu kayıtlara ulaşabilirsiniz. Günümüzün en popüler kartlı geçiş sistemi olurken, aynı zamanda her türlü kontrol gerçekleştirilebilir ve takipler yapılır.

Online Kartlı Geçiş Sistemi

Offline sistemde olduğu gibi farklı cihazlar üzerinden sisteme erişmek mümkündür. Offline sistemden tek farkı, verilere anlık olarak ulaşılmasıdır. Bu nedenle personel sayısının çok fazla olduğu, anlık verilere ihtiyaç duyulduğu işletmelerde daha çok tercih edilir.

Kartlı geçiş sistemi, personellerin işe giriş çıkış saatleri ile maaşların doğru ve planlı bir şekilde kontrolünün yapılması için kullanılır. Firmamız bu sistemleri sizlere üst düzey kalitede sağlamakla beraber, her türlü teknik desteği de ulaştırmaktadır. Uygun fiyat avantajı, profesyonellik ve kalite gibi pek çok avantajı hizmetlerimizden yararlanarak elde edebilirsiniz.