Güvenli Geçiş Sistemleri & Geçiş Kontrol Programları

İş yerinizde yalnızca yetkilendirilmiş bireylerin erişmesini istediğiniz alanlar mı var? Kullanacağınız modern, hızlı çalışan ve hatasız şekilde yetkilendirme gerçekleştiren güvenli geçiş sistemleri ile bu işi profesyonel olarak halledin.

Güvenli geçiş sistemleri, kapı, turnike ve araçlar için çalışan yapıları ile hem hızlı hem de kolay bir şekilde kullanıcıların tarattıkları kart ya da uzaktan kumandayı algılarlar. Yetkilendirilmiş bireyler için açılan sistemler, kullanıcı yetkilendirilmemiş ise açılamaz. Bu sayede belirlediğiniz alanlara yapılacak olan erişimin sınırlarını siz kontrol edebilirsiniz.

Güvenli Geçiş Sistemleri Nedir?

Güvenli geçiş sistemleri, iş yerinizde belirlediğiniz bir alan için uygulanabilecek programlardır. Bunlara genellikle PDKS programları, PDKS sistemleri, parmak izi okuyucular, yüz tanıma sistemleri ve turnike çözümleri dahil olabilmektedir. Yetkilendirme sistemi sayesinde işletmeler personel bilgilerinden cihaz işlemlerine, hareket raporlarından hak tanımlarına ya da yetki tanımlarına kadar tüm detayların ekran görüntülerini alabilmekte, tam kontrolü sağlayabilmektedirler.

Geçiş kontrol programlarını işletmenizin birden fazla noktasında kullanabilirsiniz. Üstelik bu yapılardan yalnızca işletmelerde değil, tek seferlik etkinlik gerçekleştirilecek ve yüksek sayıda ziyaretçi kabul edilecek alanlarda da yararlanılmaktadır. Örneğin konserler, stat geçişleri, büyük şantiyelerin geçişleri gibi noktalar güvenli geçiş sistemleri ile kontrol altına alınabilir ve yalnızca bilete sahip bireylerin geçiş yapması kolaylıkla sağlanabilir. Bu tür bir uygulama güvenlik güçleri için ayrılacak bütçenin de düşmesini sağlayacaktır.

Güvenli Geçiş Sistemleri Olarak Neler Sunuyoruz?

Güvenli geçiş sistemleri olarak aşağıdakileri sunmaktayız:

Kapı Geçiş Sistemleri

Kapı geçiş sistemleri ile belirli bir kapının açılma – kapanma sistemini yetkilendirilmiş kodun / parmak izinin ya da yüz tanıma programının okunmasına bağlı hale getirin. Özellikle yüksek oranda değerli nesnelerin bulunduğu, paylaşılmaması gereken gereç ve bilgilerin muhafaza edildiği odalara yetkiyi kısıtlayın. Bu sistemlerde kart okuma ya da yüz tanıma teknolojisinden faydalanabilirsiniz.

Turnike Geçiş Sistemleri

Turnike geçiş sistemleri sayesinde bina, konser alanı, stat gibi daha geniş alanlara geçişleri kolayca kontrol edin. Farklı turnike sistemleri arasından sizin işinize yarayacak seçeneği tercih edin ve gerekli çalışmalarla yerleşimi gerçekleştirelim. Turnike geçiş sistemlerine entegre edeceğimiz kart okuma / barkod okuma teknolojileri ile geçişleri kolayca kontrol altına alın. Lise, üniversite, okul geçişlerinde, geniş kampüslerin belirli bir stat ya da stadyum alanlarına geçişlerinde, yemekhane gibi daha geniş kapalı alanlara geçişlerde kullanılabilen turnike geçiş sistemleri, kimlerin hizmetten yararlandığını belirlerken günlük ağırlanan kişi sayısı hakkında da bilgi sahibi olmanıza olanak tanır.

Araç Geçiş Sistemleri

Büyük bir otoparka sahip olan kamusal hizmet alanlarında kullanılan araç geçiş sistemleri, uzaktan kumanda ya da kart aracılığı ile çalıştırılabilmektedir. Otomatik kapıya sahip olan ve gerekli sinyal geldiği takdirde açılarak araç geçtikten sonra kapanan bu sistemler, otoparkın yetkilendirilmemiş bireyler tarafından kullanılmasını engelleyerek, hak sahiplerinin konforlu şekilde arabalarını güvende tutmasını sağlar. Özellikle iş yerlerinin otoparkları için araç geçiş sistemleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Yemekhane Kontrol Sistemleri

Üniversite ve diğer büyük yapılı okullarda abonman sistemi ile yemekhane hizmetleri sunulduğunda turnike ya da kart ile yemekhane kontrol sistemi sıklıkla kullanılıyor. İşletmenizde ya da okulda hangi kullanıcıların uygun fiyatlı ya da ücretsiz yemek servisinden yararlanabileceğini belirlemek, bir kişinin aynı hizmetten sadece bir kere faydalandığından emin olmak adına bu sistemlerden yararlanabilirsiniz.

Ziyaretçi Takip Programları

Kullandığımız ve sizin için geliştirebileceğimiz kontrollü geçiş sistemleri, aynı zamanda işletmenize gelen ziyaretçilerin de takibini yapmanıza olanak tanıyarak güvenlik sağlamayı kolaylaştırır. Ziyaretçileriniz için atanacak geçici kartlar sayesinde giriş ve çıkış saatleri, ziyaretçilerin kimlik bilgileri, gündelik olarak ağırlanan ziyaretçi sayısı hakkında bilgi edinebilirsiniz. Her bir ziyaretçinin yalnızca yetkilendirildiği alanlara girdiğinden emin olabilir, işletme ile ilgili önemli süreçlerin yönetildiği alanlardan ziyaretçileri uzak tutabilirsiniz. Daha güvenli bir alan yönetimi için.

Geçiş Kontrol Programları İşletmeniz İçin Gerekli Mi?

İşletmenizin, fabrikanızın, üretim bölgenizin ya da okul / dershanenizin belirli alanlarına yalnızca yetkilendirilmiş kişilerin girebildiğinden emin olmak mı istiyorsunuz?

Bu alan iç mekân ya da dış mekânda bulunuyor olabilir. İç mekanlar için yüz tanıma, parmak izi tanıma gibi teknolojiler sıklıkla tercih edilirken, dış mekânda kart okutma, turnikeli sistemlerde kullanılmaktadır. Dış mekânda kullanılan cihazlarımızda dört mevsim dayanıklılık sözü vermek adına çok sayıda kalite kontrol çalışması gerçekleştirmekteyiz. Sıfır hata, sıfır aksaklık: İşte işletmeniz için sunduğumuz çözümlerin temel özelliği.

  1. Geçiş kontrol programları yangın ya da doğal afet gibi durumlarda kaç kişinin dışarı çıkabildiğini kaç kişinin ise içeride kaldığını size söyleyen önemli verileri depolar.
  2. Geçiş kontrol programları ile yalnızca çalışanlarınızın değil ziyaretçilerinizin de kontrolünü gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Güvenlik sebebiyle bir bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda belirli bir oda ya da bölgeye kimlerin giriş yaptığını, son çıkış yapanın kim olduğunu kolayca bu programlar sayesinde görebilirsiniz. Potansiyel suçların ya da yetkisiz çalışmaların hemen fark edilmesini sağlayan sistem sayesinde güvenliği sağlamış olursunuz.
  4. Oda bazlı yetkilendirme yapabilirsiniz. Örneğin bazı çalışanlarınızın A odaya kartı ile kolayca girebilmesini sağlarken, bu yetkilendirmeyi diğer bir grup için B odası olacak şekilde değiştirebilirsiniz. Tüm karar süreci size aittir.

Daha Fazlasını keşfetmeye hazır mısınız? Hemen bizimle iletişime geçin ve çalışma alanınız için sunabileceğimiz çözümlerden söz edelim. Ayrıca projelerimize de göz atabilirsiniz.

Geçiş Kontrol Sistemi Ürünleri Nelerdir?

Geçiş kontrol sistemi ürünlerde kullanılacak teknoloji, satın alan firmanın tercihlerine, bütçesine ya da sistemin kullanılacağı bölgelere göre aşağıdakilerden biri olabilir:

  1. Turnikeler: Kalabalık alanlarda sağlanacak geçişler için harika bir yardımcıdır. Her bireyin teker teker geçmesini garanti altına alırken, kendisine entegre edilecek kart sistemleri ile yalnızca yetkilendirilmiş kullanıcıların geçiş yapmasına izin verir.
  2. Kart okuyucular: Kapının hemen yan tarafına yerleştirilecek bir kart okuyucu ile dijital hale getirdiğiniz geçiş sisteminiz, kartı yetkili olan bireyler için açılır. Bunun için ekranlı kart okuyucu, ekransız kart okuyucular, temassız kart okuyucu, proximity kart okuma, mifare kart okutma, panelli kartlı geçiş sistemleri gibi çok sayıda alternatiften yararlanılabilir. Seçim firmaya ve kullanılacak alanın özelliklerine bağlıdır. Hangi hizmeti almak istediğinizden emin değilseniz ve bunun için bir danışmanlık talep ediyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilir, bizden destek talep edebilirsiniz.
  3. Biyometrik sistemler: Özellikle bir çalışanın diğeri yerine kart basmasını engellemek, geleneksel yöntemlerde başkası yerine imza atma gibi problemlerin önüne geçmek istiyorsanız, biyometrik özellikler üzerinden gerçekleştirilen geçiş kontrol sistemleri daha çok işinize yarayabilir. Biyometrik sistemleri özellikle parmak izi okuyucuları ve yüz tanıma cihazlarını kapsamaktadır. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve çözümlerimizi dinleyebilirsiniz.

İşletmeye Giriş Çıkışlar Nasıl Kontrol Edilebilir?

İşletmenize personelinizin giriş çıkışını kontrol etmek için özel bir yetkilendirme yapılmadan kullanılan PDKS sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Personelinize dağıttığınız kartlara ek yetkilendirmeler yaparak ise işletmenizin belirli alanlarına girişleri sınırlandırmanız mümkündür. Bu sayede her bir personelin giriş girişimlerini de saptayabilir, personel giriş çıkış saatlerini kontrol edebilir ve daha fazlasına erişebilirsiniz.